Nová řada produktů pro pokládku obkladů a dlažby

ednou z nejoblíbenějších povrchových úprav podlah a stěn jsou obklady a dlažby. Tato vysoce funkční krytina nabízí nekonečnou možnost pro kreativitu, od grafických vzorů a matného povrchu až k imitaci dřeva a vysokému lesku. Můžete kombinovat širokou škálu vzorů, textur a barev, v rozmanitých velikostech obkladu. Zcela zásadním aspektem pro kvalitní výsledek s dlouhou životností je výběr správného způsobu instalace. Proto doporučujeme zvolit prověřené řešení sestavené z kvalitních a vzájemně kompatibilních materiálů.

Sika CZ vám nyní přináší nový komplexní systém pro instalaci obkladů a dlažby. Produkty jsou vyvinuty a vyráběny v České republice a plně nahrazují původní sortiment KVK pro lepení obkladů a dlažeb.

Cementová lepidla řady SikaCeram®

Mají krémovou konzistenci a jsou snadně použitelná. Mohou být aplikována v interiéru i exteriéru a na široké škále podkladních materiálů.

·        SikaCeram-113 https://cze.sika.com/cs/produkty-pro-stavebnictvi/obklady-a-dlazby/lepidla-na-obklady-dlazbu/sikaceram-113-klasik.html je standardní cementové lepidlo třídy C1T

·        SikaCeram-213 Extra https://cze.sika.com/cs/produkty-pro-stavebnictvi/obklady-a-dlazby/lepidla-na-obklady-dlazbu/sikaceram-213-extra.html  je zlepšené cementové lepidlo se sníženým skluzem a prodlouženou dobou zavadnutí, třída C2 TE

·        SikaCeram-253 Flex https://cze.sika.com/cs/produkty-pro-stavebnictvi/obklady-a-dlazby/lepidla-na-obklady-dlazbu/sikaceram-253-flex.html je zlepšené flexibilní (deformovatelné) cementové lepidlo se snížením skluzem a prodlouženou dobou zavadnutí C2 TE S1

 

Hydroizolace

·        SikaTop-157 Flex https://cze.sika.com/cs/produkty-pro-stavebnictvi/obklady-a-dlazby/izolacni-materialy/sikatop-157-flex.html, dvousložková vysoce elastická cementová hydroizolační stěrka. Je navíc vyztužená vlákny, se schopností překrytí stávajících trhlin.

·        Sikalastic-220 W https://cze.sika.com/cs/produkty-pro-stavebnictvi/obklady-a-dlazby/izolacni-materialy/sikalastic-220-w.html, 1komponentní hydroizolační nátěr. Je rychleschnoucí a lze aplikovat stěrkou nebo válečkem.

·        Sika® SealTape-S https://cze.sika.com/cs/produkty-pro-stavebnictvi/obklady-a-dlazby/izolacni-materialy/sika-sealtape-s.html, elastická těsnicí páska pro utěsnění spár, koutů a rohů.

 

Spárovací hmoty

·        SikaCeram-663 Flex Grout https://cze.sika.com/cs/produkty-pro-stavebnictvi/obklady-a-dlazby/sparovaci-hmoty/sikaceram-663-flexgrout.html, flexibilní cementová spárovací hmota pro spáry šířky 1 až 7 mm.

 

·        Sikasil C https://cze.sika.com/cs/produkty-pro-stavebnictvi/obklady-a-dlazby/sparovaci-hmoty/sikasil-c.html, neutrální, vysoce elastický silikon pro sanitární a stavební aplikace.

Barevné odstíny tmelu jsou sladěné k odstínům spárovací hmoty.

 

 

Systémová řešení Sika pro pokládku obkladů a dlažby

S ohledem na prostor a jeho budoucí provoz je důležité vybrat pro každou specifickou část projektu správný obklad a správný systém pro pokládku. To znamená: pečlivou přípravu podkladu, hydroizolaci (pokud je potřeba), lepidlo na obklady, spárovací hmotu a tmel.

Sika produkty se skládají do systémů, které zajistí kvalitní a trvanlivé řešení pro nové projekty i rekonstrukce.

Naše systémová řešení pro pokládku obkladů a dlažby, můžete použít ve vlhkých prostorech, například: koupelna, balkon, bazén nebo v suchých prostorech na podlahy, na stěny.

Více najdete na 

https://cze.sika.com/cs/reseni/byty-a-rodinne-domy.html